Pse të merrni një abonim mujor pastrimi?

Pse të merrni një abonim mujor pastrimi?

Pse të merrni një abonim mujor pastrimi? 

Imagjinoni këtë: jeni duke u kthyer nga puna në shtëpi.  Në punë keni qënë  nga një mbledhje në një tjetër dhe ju është dashur të punonit jashtë orarit. .  Kthimi juaj në shtëpi ishtë shumë I ngadaltë dhe ajo ç’ka ju doni të bëni kur të shkoni është të shtriheni në divan dhe të shikoni Netflix.  Zakonisht shtëpia juaj nuk është kaq rrëmujë, por ju keni punuar për disa kohë me orare të zgjatura. Dhe më e keqja familja  juaj ju ka  dërguar  një sms ku ju thotë që do të vijnë për vizitë në fundjavë.  Ku do ta gjeni kohën për të pastruar?

Të marrësh një abonim pastrimi nga një kompani mund të duket një shpenzim më shumë për ju. por benefitet që merr tejkalojnë çmimin.  Duke marr një punonjëse pastrimi, ju do të mund të merrni frymë lirisht duke ditur që kjo pjesë e jetës tuaj është zgjidhur.

Pyetja e parë që duhet ti bëni vetes tuaj është që nëse dëshironi të merrni një kompani pastrimi apo një punonjëse pastrimi që punon individualisht?

Duke kërkuar për kompani pastrimi , mund të zbuloni që  ndoshta ato nuk përmbushin nevojat tuaja plotësisht por mund edhe të mos ju pëlqejë çmimi.

Gjithsesi, ato ju ofrojnë ju sigurinë dhe besueshmërinë , të cilën jo gjithmonë mund ta gjeni kur punësoni një punonjëse pastrimi që punon individualisht.

Por , Ndihma Plus kombinon besimin dhe planifikimin e një pastrimi javor duke e kombinuar edhe me fleksibilitetin e orareve.

Megithatë, më poshtë do të gjeni disa arsye Pse të merrni një abonim mujor pastrimi? dhe pse Ndihma Plus përmbush nevojat tuaja:

  1. Ju nuk do të shqetësoheni më

Ju do të merrni një shërbim mujor nga një staf I besueshëm dhe I sigurt. Do të keni një marrëveshje mujore me kompaninë dhe do e dini që në një ditë të caktuar në një orar të caktuar stafi i pastrimit do të vij.

  1. Kurseni kohë

Kur të ktheheni nga puna me shumë mundësi nuk do të keni as kohë as energji për tu marr me punët e shtëpise. Sidomos me ato gjëra të cilat nuk duken në pamje të parë por që duhen pastruar.

Prandaj do të duhet të merrni një vendim kush është më e rëndësishme- koha juaj apo lekët?

  1. Redukton lodhjen dhe stresin

Mendoni pak sesa shumë gjera të tjera apo detyra të tjera mund të jeni duke bërë apo duhet të bëni ndërkohë  që po e shfrytezoni atë kohë për të pastruar. .Të sforcuarit e vetës kur jeni e lodhur mund të ketë një impakt serioz në shëndetin tuaj.

Përpos kësaj, pastrimi nuk është aq I thjshtë sa mund ta mendoni.  Ka disa metoda dhe “hile” të cilat mund t’ju kursejnë kohë, por nëse nuk e pastroni rregullisht shtëpinë, ato do të jenë të vështira për t’u realizuar.  Një staf profesional pastrimi njeh metodat më të mira dhe mudn të realizoj një pastrimme cilësi më të lartë.

  1. Redukton alergjitë

Një alergji e zakonshme që prek të rriturit dhe fëmijët është pluhuri.  Pluhuri shkakton kruarje të syve, hundës , por aim und të parandalohet duke pastruar shtëpinë rregullisht.

Nje staf pastrimi, I cili vjen në shtëpinë tuaj cdo javë ,  2 herë në jave apo një herë në muaj mund të ndihmoj në mirëmbajtjen e pastër të shtëpisë.

  1. Për raste të veçantë apo disa herë në muaj apo një herë në disa muaj

Nëse nuk ju duhet më patjetër një staf pastrimi cdo ditë, apoçdo javë,një pastrim disa herënë muaj mund t’ju ndihmonte të ishit më të organizuar.

Edhë në raste festash ,të merrni  një shërbim pastrimi profesional do t’ju ndihmonte shumë duke larguar stresin e të pastruarit të shtëpisë.

Ndihma Plus mund tëplanifikoj pastrimin tuaj në rastë të veçanta ose jo.

  1. Ju nuk ngeleni asnjëherë pa shërbim

Një nga benefitet më të mëdha të të marrit një abonimmujor është se ju nuk ngeleni kurrë pa shërbim. Nëse punonjëse e pastrimit qe vjen në shtëpinë tuaj, atë ditë nuk mund të vij dot sepse është sëmurë, kompania mund ta zëvendësoj me një punonjëse tjetër dhe ju do të merrni përsëri pastrimin tuaj në ditën dhe orarin e caktuar.

Më poshtë do të gjeni linkun me të gjitha abonimet tona mujore:

http://localhost/oldndihma/abonimet-mujore/

Burimi: Përshtatur nga SKEP HOME

Follow us on facebook

Happy clients

Xhulieta Kertusha
Xhulieta Kertusha
2022-04-12T09:18:59+0000
Sherbim i shkelqyer dhe shume profesional. Faleminderit “Ndihma Plus”!
Viktor Azzurro
Viktor Azzurro
2022-02-14T16:21:13+0000
Usufruisco del servizio di pulizie fornito da questa Agenzia e devo dire che sono molto professionali, precisi ed... attenti alle esigenze dei clienti. Il lavoro viene svolto velocemente, è ben coordinato. La persona di riferimento è sempre in contatto con il cliente.As one of Ndihma+ clients I can say that their cleaning service is very professional, fast and well-coordinated. The staff are polite, always in contact with the client and ready to help. Definitely would recommend them to others.read more
Dori Guxo
Dori Guxo
2021-07-02T12:12:11+0000
Ndihma plus - sherbimi me i mire ❤️
Enida Veshi
Enida Veshi
2020-06-23T07:28:05+0000
The best company, bravo 👏👏👏
Alexander ZS
Alexander ZS
2020-05-21T07:59:22+0000
I had an exceptionally wonderful experience with this company, particularly the boss, Katie, whom I was in... communication with. She speaks English fluently, responds quickly, and most importantly is efficient and responsible with incredible customer service skills. The cleaning itself is top notch and Katie will make sure it is done to your standards. I highly recommend all Albanians and internationals to contact this company for your cleaning needs. I look forward to using their services again in the future.read more
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
2020-02-18T13:11:21+0000
I meriton te ***** yjet zgjidhje e mire e shpejte e sakte jua sygjeroj dhe ju familje te interesuar ne cdo fushe qe... Agjencia Operonread more
Erblina Shahini
Erblina Shahini
2019-06-22T10:59:09+0000
Jam shume e kenaqur nga sherbimi profesional qe kam marre nga Ndihma. Sherbim i perkushtuar, me korrektesi dhe me staf... serioz. Shume faleminderit Valbona dhe Keti.read more
Mirela Spahiu
Mirela Spahiu
2019-01-31T12:39:31+0000
Ju falenderoj pa mase.Shpejtesi dhe impenjim ne maksimum perkundrejt kerkesave.Fale jush familja ime gjeti nje ndihme... ne kohe rekord.Ju uroj pune te mbare vajzaread more
Julia Done
Julia Done
2018-12-03T09:39:19+0000
Shume e kenaqur me stafin tuaj, kam gjetur seriozitet , pergjegjshmeri dhe jeni nje zgjidhje shume e mire per cdo... person qe kerkon ndihme�read more
Kozi Aliaj
Kozi Aliaj
2018-07-24T12:42:41+0000
Te shkelqyer, te pergjegjshem dhe shume profesional.
Olta Oli OS
Olta Oli OS
2018-06-13T11:20:32+0000
Sherbim shum i mir gjithashtu dhe nje staf shum i perkushtuar..
Valbona Gjonaj
Valbona Gjonaj
2018-06-13T11:13:14+0000
Sherbim i shkelqyer, staf i perkushtuar! Eshte agjensia e duhur per sherbime pastrimi dhe kujdesi ndaj femijeve dhe... moshes se trete...:)read more
Meri Gurabardhi
Meri Gurabardhi
2018-06-11T12:59:57+0000
Sherbim i shkelqyer me nje staf te pergjegjshem dhe profesional. Jam asistuar disa here nga kjo agjensi dhe gjithmone... sherbimi ka qene maksimal. Komplimenta te vecante per Ketin. Flm Ndihma Plus!read more
Franklin Luarasi
Franklin Luarasi
2018-06-02T12:46:47+0000
Drita Malo
Drita Malo
2018-02-04T21:52:43+0000
Enida Ismaili
Enida Ismaili
2018-02-03T09:14:31+0000
Meri Bala
Meri Bala
2018-02-03T08:59:17+0000
Nilda Nika
Nilda Nika
2017-10-26T06:12:56+0000
Sherbim i mire, staf korrekt dhe cmim i arsyeshem.
Klaudia Biba
Klaudia Biba
2017-10-25T10:13:31+0000
Shume e kenaqur per pastrimin e zyres nga stafi juaj
Oltion Mihali
Oltion Mihali
2017-10-25T10:12:05+0000
Stevi Stevja
Stevi Stevja
2017-10-25T09:55:13+0000
Sherbim shume i mire dhe staf korrekt. Nje agjenci qe e rekomandoj te te gjitha miket e mia dhe jo vetem
Dritan Ziu
Dritan Ziu
2017-08-28T14:28:54+0000
Nicko Nicko
Nicko Nicko
2017-08-22T15:14:29+0000
Mark Gjoka
Mark Gjoka
2017-08-22T15:14:00+0000
Raziola Amzaj
Raziola Amzaj
2017-06-17T10:08:58+0000
Besa Serjani Islamaj
Besa Serjani Islamaj
2017-06-12T21:44:51+0000
Gena Brecani
Gena Brecani
2017-06-12T19:36:54+0000
Sherbim i shkelqyer per te gjithe ata qe kane nevoje te marrin benefite te mrekullueshme. Korrektese,siguri dhe mbi te... gjitha cilesi.. Jam shume e kenaqur nga puna juaj,faleminderit Ndihma Plus! Jua sugjeroj te gjitheve..read more
Ariola Papajorgji
Ariola Papajorgji
2017-05-26T16:01:27+0000
Migena Xhafaj Nikolli
Migena Xhafaj Nikolli
2017-04-20T12:00:35+0000
Sherbim i shkelqyer dhe staf shume i mire.Une jam shume e sigurt qe shtepine time ia kam lene ne dore NDIHMES... PLUS.Gjithcka eshte korrekte dhe e paster.read more
Trej Trey
Trej Trey
2017-04-20T11:39:21+0000
Johan Marina
Johan Marina
2017-04-20T11:38:35+0000
Ariola Muco
Ariola Muco
2017-01-31T16:48:37+0000
Anxhi Muco
Anxhi Muco
2017-01-31T13:57:34+0000
Ju falenderoj per korrektesine dhe perkujdesjen, mbetem klientja juaj e kenaqur ��
Lamepetro Anisa
Lamepetro Anisa
2017-01-25T15:42:41+0000
Lori Haxhiu
Lori Haxhiu
2016-11-22T17:45:25+0000
Saimir Koci
Saimir Koci
2016-09-13T10:30:21+0000
Erjona Bushati
Erjona Bushati
2016-09-13T09:49:35+0000
Stela Ndoka
Stela Ndoka
2016-07-07T13:19:37+0000
Kledis Qevani
Kledis Qevani
2016-07-06T19:46:20+0000
Bowling Vlore
Bowling Vlore
2016-06-30T20:35:47+0000
Devi Vlore
Devi Vlore
2016-06-30T20:27:55+0000
Nina Kerxhalli
Nina Kerxhalli
2016-06-30T20:25:58+0000
Austela Fejzaj
Austela Fejzaj
2016-06-29T20:52:16+0000
Dishnica Eda
Dishnica Eda
2016-06-29T12:08:32+0000
Erida Lice
Erida Lice
2016-02-24T10:13:11+0000
Lorena Telhaj
Lorena Telhaj
2016-02-20T07:31:09+0000
Tedi Murati
Tedi Murati
2016-01-31T18:58:00+0000
Renols Amelia Toci
Renols Amelia Toci
2016-01-26T21:55:43+0000
Keti Lame
Keti Lame
2015-11-11T19:33:20+0000
Joni Vlore
Joni Vlore
2015-11-11T02:04:35+0000
Next Reviews
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this