Si të mbajmë pastër shtëpinë e plazhit?

Si të mbajmë pastër shtëpinë e plazhit?

Me një % të konsiderueshme individësh që zotërojnë një shtëpi plazhi, shumica e tyre janë në kontakt të vazhdueshëm me rërë dhe papastërtitë e tjera në këtë ambient të pëlqyeshëm jetese gjatë verës. Çdo lloj aktiviteti në plazh është një mënyrë e pëlqyeshme për t’u rimbushur me energji dhe relaksuar me miqtë ose familjen. Por në përfundim të një dite aktive plazhi, shtëpia juaj është thuajse gjithmonë e mbushur me rërë ose guralecë. Nëse nga ana tjetër jeni një pronar i ri i një shtëpie pranë detit dhe nuk e keni marr ende në konsideratë rëndësinë e të mbajturit pastër, shërbimet e pastrimit nga agjenci të profilizuara si Ndihma + do t’ju bëjnë ta shijoni akoma më shumë këtë investim të mirë.

Ndërkohë duhet të mësoheni me një rutinë që ju shrërben për ta mbajtur shtëpinë tuaj të plazhit, sa më pastër të jetë e mundur nga rëra. E cila mund të depërtoj në të gjitha format, kryesisht nga veshjet dhe çantat e plazhit.

Disa këshilla të thjeshta pastrimi, si më poshtë, do t’ju bëjnë t’i shijoni më shumë ditët tuaja të bukura buzë detit :
1. Dush ose një rubinet me ujë në hyrje të shtëpisë

Instaloni një dush të hapur ose rubinet me ujë në hyrje të oborrit të shtëpisë, në mënyrë që të shplani këmbët nga rëra sapo të hyni. E mira do të ishte të shplanit gjithë trupin përpara se të shkoni në dush, por fillimisht këmbët do të bënin shumë punë me eleminimin e rërës. Mund ta përdorni gjithashtu për të shpëlarë karriget e plazhit, lodrat dhe këpucët. Nëse nuk mund të gjeni një vend të mirë për dush në ambientet tuaja, shumë apartamente me qira ose restorante buzë detit kanë të tilla komoditete, pikasini dhe përfitoni. Përdorini ato nëse është e nevojshme për ta mbajtur shtëpinë tuaj të plazhit të pastër. Dhe nuk do të keni për të marrë asgjë me rërë brenda shtëpisë.

2. Një peshqir në dysheme në portën hyrëse ose një enë e cekët me pak ujë
Përdorni një vaskë të cekët me ujë dhe një peshqir në dysheme në zonën hyrëse të shtëpisë tuaj. Kur dikush hyn brenda, ata mund të shpëlajnë këmbët me rërë në vasketë , ti thajnë disi në peshqir dhe pastaj të hyjnë brenda. Zbrazni dhe lajeni vaskën sa herë të jetë e mundur , veçanërisht në mbrëmje që ta keni të pastër edhe për ditën tjetër në vazdhim.
3. Dollapi këpucëve dhe një tryezë e vogël që në hyrje të shtëpisë
Duhet të ndryshoni disa zakone. Askush nuk duhet të hyjë në shtëpi me shapkat e plazhit veshur dhe pa hequr nga shpina çantat ose paisjet e tjera të plazhit. Në fillim do të jetë e vështirë, por pak disiplinë me familjarët gjatë pushimeve në plazh, do të ta bëj punën me pastrimin më të lehtë.
4. Të gjithë në dush dhe kujdes me rrobat e plazhit në në tualet
Të gjithë sapo hyjnë në shtëpi, duhet të kenë në mendje vetëm një veprim! Dushin! Nëse nuk është e mundur të lahen të gjithë menjëherë, duhet të nxitohet radha dhe rendi, në mënyrë që të gjithë pjestarët e shtëpisë të lahen. Ndërkohë në tualet mbani një kosh të veçant për rrobat e plazhit dhe peshqirët që merrni me vete në rërë. Nëse keni në plan të dilni sërish në plazh, atëherë të gjithë duhet ta dinë se nuk mund të vërdallisen nëpër të gjithë shtëpinë por të qëndrojnë në disa zona të caktura si përshembull kuzhinë, ballkon, pjesa e ndenjes etj
5. Në mungesë të disiplinës, mbani sa më pranë fshesën me korent
Do të jetë e vështirë të bindi fëmijët tuaj, të cilësdo moshe, përfshi partnerin të përpiqen të respektojnë 100% rutinën e kujdesit dhe pastërtisë për shtëpinë e plazhit, çdo ditë të bekuar Perëndie, në një kohë që janë aty thjeshtë dhe vetëm për tu relaksuar. Prandaj një fshesë e mirë me korent pranë derës do të ishte një zgjidhje e mirë. Në rastin më të parë që do të gjesh pak kohë të lirë, kalo një fshesë me korent nëpër shtëpi!
Shtëpitë e plazhit janë një bekim i vërtetë! Pasi kështu mund ta shijosh verën në maksimu,. Gjithsesi kjo vlen kryesisht për gjithkënd përveçse zonjës së shtëpisë, e cila duhet të mendoj në mënyrë konstante, veç të tjerash edhe për pastërtinë! Nëse ka të ngjarë të lodheni edhe me pushime kur jeni në shtëpinë tuaj të plazhit, kontaktoni Ndihma + për shërbimet e pastrimit dhe jepini të drejtën vetes të gëzoni verën dhe detin, si gjithë të tjerët rreth jush!

Follow us on facebook

Happy clients

Xhulieta Kertusha
Xhulieta Kertusha
2022-04-12T09:18:59+0000
Sherbim i shkelqyer dhe shume profesional. Faleminderit “Ndihma Plus”!
Viktor Azzurro
Viktor Azzurro
2022-02-14T16:21:13+0000
Usufruisco del servizio di pulizie fornito da questa Agenzia e devo dire che sono molto professionali, precisi ed... attenti alle esigenze dei clienti. Il lavoro viene svolto velocemente, è ben coordinato. La persona di riferimento è sempre in contatto con il cliente.As one of Ndihma+ clients I can say that their cleaning service is very professional, fast and well-coordinated. The staff are polite, always in contact with the client and ready to help. Definitely would recommend them to others.read more
Dori Guxo
Dori Guxo
2021-07-02T12:12:11+0000
Ndihma plus - sherbimi me i mire ❤️
Enida Veshi
Enida Veshi
2020-06-23T07:28:05+0000
The best company, bravo 👏👏👏
Alexander ZS
Alexander ZS
2020-05-21T07:59:22+0000
I had an exceptionally wonderful experience with this company, particularly the boss, Katie, whom I was in... communication with. She speaks English fluently, responds quickly, and most importantly is efficient and responsible with incredible customer service skills. The cleaning itself is top notch and Katie will make sure it is done to your standards. I highly recommend all Albanians and internationals to contact this company for your cleaning needs. I look forward to using their services again in the future.read more
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
2020-02-18T13:11:21+0000
I meriton te ***** yjet zgjidhje e mire e shpejte e sakte jua sygjeroj dhe ju familje te interesuar ne cdo fushe qe... Agjencia Operonread more
Erblina Shahini
Erblina Shahini
2019-06-22T10:59:09+0000
Jam shume e kenaqur nga sherbimi profesional qe kam marre nga Ndihma. Sherbim i perkushtuar, me korrektesi dhe me staf... serioz. Shume faleminderit Valbona dhe Keti.read more
Mirela Spahiu
Mirela Spahiu
2019-01-31T12:39:31+0000
Ju falenderoj pa mase.Shpejtesi dhe impenjim ne maksimum perkundrejt kerkesave.Fale jush familja ime gjeti nje ndihme... ne kohe rekord.Ju uroj pune te mbare vajzaread more
Julia Done
Julia Done
2018-12-03T09:39:19+0000
Shume e kenaqur me stafin tuaj, kam gjetur seriozitet , pergjegjshmeri dhe jeni nje zgjidhje shume e mire per cdo... person qe kerkon ndihme�read more
Kozi Aliaj
Kozi Aliaj
2018-07-24T12:42:41+0000
Te shkelqyer, te pergjegjshem dhe shume profesional.
Olta Oli OS
Olta Oli OS
2018-06-13T11:20:32+0000
Sherbim shum i mir gjithashtu dhe nje staf shum i perkushtuar..
Valbona Gjonaj
Valbona Gjonaj
2018-06-13T11:13:14+0000
Sherbim i shkelqyer, staf i perkushtuar! Eshte agjensia e duhur per sherbime pastrimi dhe kujdesi ndaj femijeve dhe... moshes se trete...:)read more
Meri Gurabardhi
Meri Gurabardhi
2018-06-11T12:59:57+0000
Sherbim i shkelqyer me nje staf te pergjegjshem dhe profesional. Jam asistuar disa here nga kjo agjensi dhe gjithmone... sherbimi ka qene maksimal. Komplimenta te vecante per Ketin. Flm Ndihma Plus!read more
Franklin Luarasi
Franklin Luarasi
2018-06-02T12:46:47+0000
Drita Malo
Drita Malo
2018-02-04T21:52:43+0000
Enida Ismaili
Enida Ismaili
2018-02-03T09:14:31+0000
Meri Bala
Meri Bala
2018-02-03T08:59:17+0000
Nilda Nika
Nilda Nika
2017-10-26T06:12:56+0000
Sherbim i mire, staf korrekt dhe cmim i arsyeshem.
Klaudia Biba
Klaudia Biba
2017-10-25T10:13:31+0000
Shume e kenaqur per pastrimin e zyres nga stafi juaj
Oltion Mihali
Oltion Mihali
2017-10-25T10:12:05+0000
Stevi Stevja
Stevi Stevja
2017-10-25T09:55:13+0000
Sherbim shume i mire dhe staf korrekt. Nje agjenci qe e rekomandoj te te gjitha miket e mia dhe jo vetem
Dritan Ziu
Dritan Ziu
2017-08-28T14:28:54+0000
Nicko Nicko
Nicko Nicko
2017-08-22T15:14:29+0000
Mark Gjoka
Mark Gjoka
2017-08-22T15:14:00+0000
Raziola Amzaj
Raziola Amzaj
2017-06-17T10:08:58+0000
Besa Serjani Islamaj
Besa Serjani Islamaj
2017-06-12T21:44:51+0000
Gena Brecani
Gena Brecani
2017-06-12T19:36:54+0000
Sherbim i shkelqyer per te gjithe ata qe kane nevoje te marrin benefite te mrekullueshme. Korrektese,siguri dhe mbi te... gjitha cilesi.. Jam shume e kenaqur nga puna juaj,faleminderit Ndihma Plus! Jua sugjeroj te gjitheve..read more
Ariola Papajorgji
Ariola Papajorgji
2017-05-26T16:01:27+0000
Migena Xhafaj Nikolli
Migena Xhafaj Nikolli
2017-04-20T12:00:35+0000
Sherbim i shkelqyer dhe staf shume i mire.Une jam shume e sigurt qe shtepine time ia kam lene ne dore NDIHMES... PLUS.Gjithcka eshte korrekte dhe e paster.read more
Trej Trey
Trej Trey
2017-04-20T11:39:21+0000
Johan Marina
Johan Marina
2017-04-20T11:38:35+0000
Ariola Muco
Ariola Muco
2017-01-31T16:48:37+0000
Anxhi Muco
Anxhi Muco
2017-01-31T13:57:34+0000
Ju falenderoj per korrektesine dhe perkujdesjen, mbetem klientja juaj e kenaqur ��
Lamepetro Anisa
Lamepetro Anisa
2017-01-25T15:42:41+0000
Lori Haxhiu
Lori Haxhiu
2016-11-22T17:45:25+0000
Saimir Koci
Saimir Koci
2016-09-13T10:30:21+0000
Erjona Bushati
Erjona Bushati
2016-09-13T09:49:35+0000
Stela Ndoka
Stela Ndoka
2016-07-07T13:19:37+0000
Kledis Qevani
Kledis Qevani
2016-07-06T19:46:20+0000
Bowling Vlore
Bowling Vlore
2016-06-30T20:35:47+0000
Devi Vlore
Devi Vlore
2016-06-30T20:27:55+0000
Nina Kerxhalli
Nina Kerxhalli
2016-06-30T20:25:58+0000
Austela Fejzaj
Austela Fejzaj
2016-06-29T20:52:16+0000
Dishnica Eda
Dishnica Eda
2016-06-29T12:08:32+0000
Erida Lice
Erida Lice
2016-02-24T10:13:11+0000
Lorena Telhaj
Lorena Telhaj
2016-02-20T07:31:09+0000
Tedi Murati
Tedi Murati
2016-01-31T18:58:00+0000
Renols Amelia Toci
Renols Amelia Toci
2016-01-26T21:55:43+0000
Keti Lame
Keti Lame
2015-11-11T19:33:20+0000
Joni Vlore
Joni Vlore
2015-11-11T02:04:35+0000
Next Reviews
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this