Disa mënyra praktike pastrimi me produkte shumë natyrale

Disa mënyra praktike pastrimi me produkte shumë natyrale
shporta
 1. Soda e bukës është një produkt i shkëlqyer për të thithur erërat në frigoriferin tuaj.

Vendosni një kuti me ujë dhe sodë në pjesën e brendshme të frigoriferit për të thithur aromat e çuditshme.

 1. Ketchup është i shijshëm me patate të skuqura dhe salçice, por gjithashtu mund të përdoret si pastrues. Acidi natyror në domate mund të depërtoj dhe pastroj njollat në argjend dhe shumë më tepër! ( mos u shqetëso, Ndihma +, nuk pastron me ketchup )
 2. Disa produkte pastrimi mund të ndikojnë në shijen e ushqimit tuaj kur përdoren brenda frigoriferit. Tregoni kujdes! Mund të përdorni sodë, uthull ose limon në pastrimin e brendis së frigoriferit, duke shmangur produktet e pastrimit profesional.
 3. A e dini se mund ti ktheni shkëlqimin mobiljeve prej druri me një banane? Përhapni pak banane të pjekur në dru, pastaj fshijeni me një leckë mikrofibre.
 1. A e dini se mund të zvogëloni sasinë e pluhurit në shtëpinë tuaj duke fshirë këmbët para se të hyni në shtëpi? Vendosni një rrugicë brenda dhe jashtë çdo hyrjeje në shtëpi për të parandaluar hyrjen e papastërtive. Që arrin deri në 25 % që në hapin e parë brenda ambientit të banimit.
 2. A e dini se blenderat pastrohen vetë? E lexoni saktë! Thjesht mbushni blenderin tuaj me ujë dhe shtoni disa pika sapun. Ndizni blenderin për disa sekonda dhe shpëlajeni më pas me ujë të bollshëm.
 1. Ju mund të aromatizoni të gjithë banjën tuaj me vetëm disa pika vaj esencial. Zgjidhni një aromë që ju pëlqen dhe vendosni disa pika në pjesën e brendshme të rrotullës së letrës higjenike. Sa herë që përdoret rrotulla, një erë e mrekullueshme do të lëshohet në banjën tuaj.
 1. Mlidhini mbetjet e letrës së aluminit në vend që t’i hidhni. Pastaj kur dritart ju ballafaqojnë me njolla të forta, ju mund t’i pastroni pikërisht me letër alumini. Kurseni dhe ricikloni.
 2. A e dini se mund të pastroni një perde dushi në lavatriçe? Thjesht hidhni ato në ciklin e butë të makinës tuaj larëse me një pikë uthull dhe shtypni “start”. A nuk janë makinat larëse një nga shpikjet më të mira ndonjëherë?
 1. Uthulla mund të përdoret përreth shtëpisë në shumë mënyra. Ju mund të shtoni disa pika uthull në sapunin për larjen e enëve për të zhdukur yndyrën e padëshiruar dhe për t’i dhënë enëve shkëlqim shtesë. Kjo është vetëm një nga shumë e shumë mënyra për t’u pastruar me uthull.
 1. A e dini se myku mund të rritet në fund të koshit të plehrave? Mykut i pëlqen lagështia, prandaj shtoni 1/2 filxhan uthull ose sodë me ujë në pjesën e poshtme të kazanit të plehrave për të thithur lagështirën që shkakton mykun.
 1. Vodka mund të përdoret për të pastruar dyshekun. Vodka është një dezinfektues natyral. Mbush një shishe me spërkatje dhe spërkat dyshekun. Lëreni sipërfaqen të thahet para se të zëvendësoni çarçafët. Mos harroni se vodka është e ndezshme. Kujdes me pasionin!
 1. A e dini se mund të pastroni natyrshëm frutat duke përdorur uthull? Uthulla është një dezinfektues natyral dhe një mjet pastrimi tepër i zhdërvjellët. Lani frutat në një lavaman të mbushur me një përzierje uji dhe uthulle për të dezinfektuar dhe hequr qafe mikrobet dhe mbeturinat.
 1. A e dini se vaji i bebes mund të përdoret si lustrues nëpër shtëpi? Mund të shtoni shkëlqim shtesë në dyshemetë tuaj me vaj për fëmijë. Është aq e lehtë sa të shtoni disa pika në kovën që përdorni për të larë dyshemenë.

 

NA NDIQNI NE FACEBOOK

Klientë të kënaqur

Xhulieta Kertusha
Xhulieta Kertusha
2022-04-12T09:18:59+0000
Sherbim i shkelqyer dhe shume profesional. Faleminderit “Ndihma Plus”!
Viktor Azzurro
Viktor Azzurro
2022-02-14T16:21:13+0000
Usufruisco del servizio di pulizie fornito da questa Agenzia e devo dire che sono molto professionali, precisi ed... attenti alle esigenze dei clienti. Il lavoro viene svolto velocemente, è ben coordinato. La persona di riferimento è sempre in contatto con il cliente.As one of Ndihma+ clients I can say that their cleaning service is very professional, fast and well-coordinated. The staff are polite, always in contact with the client and ready to help. Definitely would recommend them to others.read more
Dori Guxo
Dori Guxo
2021-07-02T12:12:11+0000
Ndihma plus - sherbimi me i mire ❤️
Enida Veshi
Enida Veshi
2020-06-23T07:28:05+0000
The best company, bravo 👏👏👏
Alexander ZS
Alexander ZS
2020-05-21T07:59:22+0000
I had an exceptionally wonderful experience with this company, particularly the boss, Katie, whom I was in... communication with. She speaks English fluently, responds quickly, and most importantly is efficient and responsible with incredible customer service skills. The cleaning itself is top notch and Katie will make sure it is done to your standards. I highly recommend all Albanians and internationals to contact this company for your cleaning needs. I look forward to using their services again in the future.read more
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
2020-02-18T13:11:21+0000
I meriton te ***** yjet zgjidhje e mire e shpejte e sakte jua sygjeroj dhe ju familje te interesuar ne cdo fushe qe... Agjencia Operonread more
Erblina Shahini
Erblina Shahini
2019-06-22T10:59:09+0000
Jam shume e kenaqur nga sherbimi profesional qe kam marre nga Ndihma. Sherbim i perkushtuar, me korrektesi dhe me staf... serioz. Shume faleminderit Valbona dhe Keti.read more
Mirela Spahiu
Mirela Spahiu
2019-01-31T12:39:31+0000
Ju falenderoj pa mase.Shpejtesi dhe impenjim ne maksimum perkundrejt kerkesave.Fale jush familja ime gjeti nje ndihme... ne kohe rekord.Ju uroj pune te mbare vajzaread more
Julia Done
Julia Done
2018-12-03T09:39:19+0000
Shume e kenaqur me stafin tuaj, kam gjetur seriozitet , pergjegjshmeri dhe jeni nje zgjidhje shume e mire per cdo... person qe kerkon ndihme�read more
Kozi Aliaj
Kozi Aliaj
2018-07-24T12:42:41+0000
Te shkelqyer, te pergjegjshem dhe shume profesional.
Olta Oli OS
Olta Oli OS
2018-06-13T11:20:32+0000
Sherbim shum i mir gjithashtu dhe nje staf shum i perkushtuar..
Valbona Gjonaj
Valbona Gjonaj
2018-06-13T11:13:14+0000
Sherbim i shkelqyer, staf i perkushtuar! Eshte agjensia e duhur per sherbime pastrimi dhe kujdesi ndaj femijeve dhe... moshes se trete...:)read more
Meri Gurabardhi
Meri Gurabardhi
2018-06-11T12:59:57+0000
Sherbim i shkelqyer me nje staf te pergjegjshem dhe profesional. Jam asistuar disa here nga kjo agjensi dhe gjithmone... sherbimi ka qene maksimal. Komplimenta te vecante per Ketin. Flm Ndihma Plus!read more
Franklin Luarasi
Franklin Luarasi
2018-06-02T12:46:47+0000
Drita Malo
Drita Malo
2018-02-04T21:52:43+0000
Enida Ismaili
Enida Ismaili
2018-02-03T09:14:31+0000
Meri Bala
Meri Bala
2018-02-03T08:59:17+0000
Nilda Nika
Nilda Nika
2017-10-26T06:12:56+0000
Sherbim i mire, staf korrekt dhe cmim i arsyeshem.
Klaudia Biba
Klaudia Biba
2017-10-25T10:13:31+0000
Shume e kenaqur per pastrimin e zyres nga stafi juaj
Oltion Mihali
Oltion Mihali
2017-10-25T10:12:05+0000
Stevi Stevja
Stevi Stevja
2017-10-25T09:55:13+0000
Sherbim shume i mire dhe staf korrekt. Nje agjenci qe e rekomandoj te te gjitha miket e mia dhe jo vetem
Dritan Ziu
Dritan Ziu
2017-08-28T14:28:54+0000
Nicko Nicko
Nicko Nicko
2017-08-22T15:14:29+0000
Mark Gjoka
Mark Gjoka
2017-08-22T15:14:00+0000
Raziola Amzaj
Raziola Amzaj
2017-06-17T10:08:58+0000
Besa Serjani Islamaj
Besa Serjani Islamaj
2017-06-12T21:44:51+0000
Gena Brecani
Gena Brecani
2017-06-12T19:36:54+0000
Sherbim i shkelqyer per te gjithe ata qe kane nevoje te marrin benefite te mrekullueshme. Korrektese,siguri dhe mbi te... gjitha cilesi.. Jam shume e kenaqur nga puna juaj,faleminderit Ndihma Plus! Jua sugjeroj te gjitheve..read more
Ariola Papajorgji
Ariola Papajorgji
2017-05-26T16:01:27+0000
Migena Xhafaj Nikolli
Migena Xhafaj Nikolli
2017-04-20T12:00:35+0000
Sherbim i shkelqyer dhe staf shume i mire.Une jam shume e sigurt qe shtepine time ia kam lene ne dore NDIHMES... PLUS.Gjithcka eshte korrekte dhe e paster.read more
Trej Trey
Trej Trey
2017-04-20T11:39:21+0000
Johan Marina
Johan Marina
2017-04-20T11:38:35+0000
Ariola Muco
Ariola Muco
2017-01-31T16:48:37+0000
Anxhi Muco
Anxhi Muco
2017-01-31T13:57:34+0000
Ju falenderoj per korrektesine dhe perkujdesjen, mbetem klientja juaj e kenaqur ��
Lamepetro Anisa
Lamepetro Anisa
2017-01-25T15:42:41+0000
Lori Haxhiu
Lori Haxhiu
2016-11-22T17:45:25+0000
Saimir Koci
Saimir Koci
2016-09-13T10:30:21+0000
Erjona Bushati
Erjona Bushati
2016-09-13T09:49:35+0000
Stela Ndoka
Stela Ndoka
2016-07-07T13:19:37+0000
Kledis Qevani
Kledis Qevani
2016-07-06T19:46:20+0000
Bowling Vlore
Bowling Vlore
2016-06-30T20:35:47+0000
Devi Vlore
Devi Vlore
2016-06-30T20:27:55+0000
Nina Kerxhalli
Nina Kerxhalli
2016-06-30T20:25:58+0000
Austela Fejzaj
Austela Fejzaj
2016-06-29T20:52:16+0000
Dishnica Eda
Dishnica Eda
2016-06-29T12:08:32+0000
Erida Lice
Erida Lice
2016-02-24T10:13:11+0000
Lorena Telhaj
Lorena Telhaj
2016-02-20T07:31:09+0000
Tedi Murati
Tedi Murati
2016-01-31T18:58:00+0000
Renols Amelia Toci
Renols Amelia Toci
2016-01-26T21:55:43+0000
Keti Lame
Keti Lame
2015-11-11T19:33:20+0000
Joni Vlore
Joni Vlore
2015-11-11T02:04:35+0000
Next Reviews
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this