Fakte interesante rreth pastrimit dhe pastërtisë nga e gjithë bota

Fakte interesante rreth pastrimit dhe pastërtisë nga e gjithë bota

1. A e dini se një person mesatar kalon 87% të jetës së tij në ambient të mbyllur? Kjo do të thotë se cilësia e ajrit të brendshëm ka rëndësi! Pastrimi i rregullt i pluhurave mund të ndihmojë në përmirësimin e ajrit të brendshëm.
2. 66% e britanikëve pastrojnë sipërfaqet e tyre çdo ditë.
Britanik apo jo, është një ide e mirë që të pastroni sipërfaqet në shtëpinë tuaj çdo ditë. Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse ka fëmijë ose foshnje në shtëpinë tuaj.
3. A e dini se Finlanda është vendi më i pastër në botë?
Ashtu si Finlanda, Ndihma+ përpiqet shumë që ta mbajë mjediset të pastra.
4. A e dini se 18% e njerëzve pastrojn tualetin çdo ditë?
Këta njerëz kanë idenë e duhur! Është një ide e mirë të pastroni tualetin shpesh, veçanërisht në banjat në zyrë.
5. A e dini se një person mesatar djersit pothuajse gjysmën e ujit që konsumon gjatë ditës, natë gjatë gjumit?
Kujdesni fëmijët, pasi konsumojnë më shumë ujë, prandaj djersijnë edhe më shumë natën.
6. Mesatarisht, vetëm 37% e njerëzve janë të motivuar për të pastruar gjatë sezonit të pranverës. Sidoqoftë, 61% e njerëzve janë të motivuar të pastrojnë vetëm kur kanë kohë të lirë.
7. A e dini se depozitoni 30% të papastërtive të marra jashtë shtëpie në 3 hapat e parë të një hyrjes brenda?
Dhe 90% e papastërtisë së aukumuluar në këpucët tuaja depozitohet brenda 25 metrave të para të në hyrjen e shtëpisë
8. Ka deri në 3,000 lloje të ndryshme bakteresh që gjenden në para. Shkencëtarët gjetën E. coli, baktere të tjera që lidhen me sëmundje të lindura nga ushqimi dhe baktere që shkaktojnë infeksione të lëkurës.
9. 184,000 ton produkte pastruese shtëpiake hidhen çdo vit në të gjithë vendin. Jepini tokës një pushim nga të gjitha kimikate e pastrimit dhe zvogëloni përdorimin tuaj të produkteve konvencionale. Provoni alternativa më bio pastrimi që janë më të sigurta për kafshët shtëpiake, familjen dhe mjedisin.
10. Një shtëpi tipike është 200-500% herë më e ndotur se ajri i jashtëm. Kjo është arsyeja pse pluhuri dhe pastrimi i rregullt i pluhurave është i rëndësishëm për cilësinë e ajrit të brendshëm.
11. A e dini se pluhuri vendoset brenda tapetit më shumë se në çdo sipërfaqe tjetër? 55% e amerikanëve i pastrojnë rregullisht tapetët.
12. Keni një shtëpi të papastër dhe nuk ju intereson? 87% e grave besojnë se shtëpia juaj është pasqyrim i vetvetes.
Nëse keni një pritje familjaredhe mendoni se mund të gjykoheni, por përtoni t’i bëni punët vetë kontaktoni me Ndihma+, në mënyrë që të bëni një përshtypje të mirë.
13. 51% e grave bëjnë punë shtëpie çdo ditë. 49% e grave të tjera kanë një skemë tjetër të pastrimi!
14. 20% e burrave bëjnë punë shtëpie çdo ditë.
15. 67% e njerëzve janë të motivuar të pastrojnë vetëm kur presin miq.

NA NDIQNI NE FACEBOOK

Klientë të kënaqur

Xhulieta Kertusha
Xhulieta Kertusha
2022-04-12T09:18:59+0000
Sherbim i shkelqyer dhe shume profesional. Faleminderit “Ndihma Plus”!
Viktor Azzurro
Viktor Azzurro
2022-02-14T16:21:13+0000
Usufruisco del servizio di pulizie fornito da questa Agenzia e devo dire che sono molto professionali, precisi ed... attenti alle esigenze dei clienti. Il lavoro viene svolto velocemente, è ben coordinato. La persona di riferimento è sempre in contatto con il cliente.As one of Ndihma+ clients I can say that their cleaning service is very professional, fast and well-coordinated. The staff are polite, always in contact with the client and ready to help. Definitely would recommend them to others.read more
Dori Guxo
Dori Guxo
2021-07-02T12:12:11+0000
Ndihma plus - sherbimi me i mire ❤️
Enida Veshi
Enida Veshi
2020-06-23T07:28:05+0000
The best company, bravo 👏👏👏
Alexander ZS
Alexander ZS
2020-05-21T07:59:22+0000
I had an exceptionally wonderful experience with this company, particularly the boss, Katie, whom I was in... communication with. She speaks English fluently, responds quickly, and most importantly is efficient and responsible with incredible customer service skills. The cleaning itself is top notch and Katie will make sure it is done to your standards. I highly recommend all Albanians and internationals to contact this company for your cleaning needs. I look forward to using their services again in the future.read more
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
2020-02-18T13:11:21+0000
I meriton te ***** yjet zgjidhje e mire e shpejte e sakte jua sygjeroj dhe ju familje te interesuar ne cdo fushe qe... Agjencia Operonread more
Erblina Shahini
Erblina Shahini
2019-06-22T10:59:09+0000
Jam shume e kenaqur nga sherbimi profesional qe kam marre nga Ndihma. Sherbim i perkushtuar, me korrektesi dhe me staf... serioz. Shume faleminderit Valbona dhe Keti.read more
Mirela Spahiu
Mirela Spahiu
2019-01-31T12:39:31+0000
Ju falenderoj pa mase.Shpejtesi dhe impenjim ne maksimum perkundrejt kerkesave.Fale jush familja ime gjeti nje ndihme... ne kohe rekord.Ju uroj pune te mbare vajzaread more
Julia Done
Julia Done
2018-12-03T09:39:19+0000
Shume e kenaqur me stafin tuaj, kam gjetur seriozitet , pergjegjshmeri dhe jeni nje zgjidhje shume e mire per cdo... person qe kerkon ndihme�read more
Kozi Aliaj
Kozi Aliaj
2018-07-24T12:42:41+0000
Te shkelqyer, te pergjegjshem dhe shume profesional.
Olta Oli OS
Olta Oli OS
2018-06-13T11:20:32+0000
Sherbim shum i mir gjithashtu dhe nje staf shum i perkushtuar..
Valbona Gjonaj
Valbona Gjonaj
2018-06-13T11:13:14+0000
Sherbim i shkelqyer, staf i perkushtuar! Eshte agjensia e duhur per sherbime pastrimi dhe kujdesi ndaj femijeve dhe... moshes se trete...:)read more
Meri Gurabardhi
Meri Gurabardhi
2018-06-11T12:59:57+0000
Sherbim i shkelqyer me nje staf te pergjegjshem dhe profesional. Jam asistuar disa here nga kjo agjensi dhe gjithmone... sherbimi ka qene maksimal. Komplimenta te vecante per Ketin. Flm Ndihma Plus!read more
Franklin Luarasi
Franklin Luarasi
2018-06-02T12:46:47+0000
Drita Malo
Drita Malo
2018-02-04T21:52:43+0000
Enida Ismaili
Enida Ismaili
2018-02-03T09:14:31+0000
Meri Bala
Meri Bala
2018-02-03T08:59:17+0000
Nilda Nika
Nilda Nika
2017-10-26T06:12:56+0000
Sherbim i mire, staf korrekt dhe cmim i arsyeshem.
Klaudia Biba
Klaudia Biba
2017-10-25T10:13:31+0000
Shume e kenaqur per pastrimin e zyres nga stafi juaj
Oltion Mihali
Oltion Mihali
2017-10-25T10:12:05+0000
Stevi Stevja
Stevi Stevja
2017-10-25T09:55:13+0000
Sherbim shume i mire dhe staf korrekt. Nje agjenci qe e rekomandoj te te gjitha miket e mia dhe jo vetem
Dritan Ziu
Dritan Ziu
2017-08-28T14:28:54+0000
Nicko Nicko
Nicko Nicko
2017-08-22T15:14:29+0000
Mark Gjoka
Mark Gjoka
2017-08-22T15:14:00+0000
Raziola Amzaj
Raziola Amzaj
2017-06-17T10:08:58+0000
Besa Serjani Islamaj
Besa Serjani Islamaj
2017-06-12T21:44:51+0000
Gena Brecani
Gena Brecani
2017-06-12T19:36:54+0000
Sherbim i shkelqyer per te gjithe ata qe kane nevoje te marrin benefite te mrekullueshme. Korrektese,siguri dhe mbi te... gjitha cilesi.. Jam shume e kenaqur nga puna juaj,faleminderit Ndihma Plus! Jua sugjeroj te gjitheve..read more
Ariola Papajorgji
Ariola Papajorgji
2017-05-26T16:01:27+0000
Migena Xhafaj Nikolli
Migena Xhafaj Nikolli
2017-04-20T12:00:35+0000
Sherbim i shkelqyer dhe staf shume i mire.Une jam shume e sigurt qe shtepine time ia kam lene ne dore NDIHMES... PLUS.Gjithcka eshte korrekte dhe e paster.read more
Trej Trey
Trej Trey
2017-04-20T11:39:21+0000
Johan Marina
Johan Marina
2017-04-20T11:38:35+0000
Ariola Muco
Ariola Muco
2017-01-31T16:48:37+0000
Anxhi Muco
Anxhi Muco
2017-01-31T13:57:34+0000
Ju falenderoj per korrektesine dhe perkujdesjen, mbetem klientja juaj e kenaqur ��
Lamepetro Anisa
Lamepetro Anisa
2017-01-25T15:42:41+0000
Lori Haxhiu
Lori Haxhiu
2016-11-22T17:45:25+0000
Saimir Koci
Saimir Koci
2016-09-13T10:30:21+0000
Erjona Bushati
Erjona Bushati
2016-09-13T09:49:35+0000
Stela Ndoka
Stela Ndoka
2016-07-07T13:19:37+0000
Kledis Qevani
Kledis Qevani
2016-07-06T19:46:20+0000
Bowling Vlore
Bowling Vlore
2016-06-30T20:35:47+0000
Devi Vlore
Devi Vlore
2016-06-30T20:27:55+0000
Nina Kerxhalli
Nina Kerxhalli
2016-06-30T20:25:58+0000
Austela Fejzaj
Austela Fejzaj
2016-06-29T20:52:16+0000
Dishnica Eda
Dishnica Eda
2016-06-29T12:08:32+0000
Erida Lice
Erida Lice
2016-02-24T10:13:11+0000
Lorena Telhaj
Lorena Telhaj
2016-02-20T07:31:09+0000
Tedi Murati
Tedi Murati
2016-01-31T18:58:00+0000
Renols Amelia Toci
Renols Amelia Toci
2016-01-26T21:55:43+0000
Keti Lame
Keti Lame
2015-11-11T19:33:20+0000
Joni Vlore
Joni Vlore
2015-11-11T02:04:35+0000
Next Reviews
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this