Rëndësia e pastrimit me themel

Rëndësia e pastrimit me themel

Kur rezervoni një shërbim pastrimi me themel me Ndihma+, ju duhet të keni parasysh që do të merrni një shërbim shumë profesional. Dhe një nga shenjat e shërbimeve profesionale të pastrimit me Ndihma + është se ne e ofrojmë shërbimin e pastrimit me themel për shtëpinë tuaj duke qenë të qartë për rendin e punëve që duhen kryer dhe cilësinë e shërbimit. Një strategji që e realizon pastrimin në mënyrë të organizuar dhe me fleksibilitet për të përfshirë edhe dëshirat tuaja të personalizuara.

Të habitur që po ndajmë sekretet tona?

Ne na pëlqen pastërtia dhe të pastrojmë. Dhe e dimë që klientët tanë e duan shërbimin tonë. Për më tepër, delegimi detyrave dhe lehtësimi jetës tuaj, është gjithmonë një ide shumë e mirë. Më poshtë, ju listojmë mënyrën dhe rendin se si stafi i Ndihma + ofron shërbim pastrimi në themel për ambientet e banimit. Listë të cilën mund ta kini parasysh sa herë dëshironi të përvishni mëngët vetë me punët e shtëpisë ose në të gjitha rastet kur ju do të rezervoni skuadrën e pastrimit të Ndihma+, të keni një ide të rendit dhe kryerjes së këtij shërbimi me rëndësi të veçantë për mirëqënien e familjes tuaj.

Pastrimi me themel përfshinë :
Të gjitha zonat e shtëpisë
Sipërfaqet e pluhurit fshihen
Pastrohen mobiliet nga plhuri
Pastrohen dyert – bravat, karriget, shinat e dritareve nga plhurat
Hiqen rrjetat e merimangave (gjithmonë nëse ka)
Fshihen mirë tapetet me fshesë profesionale me korent
Fshihen dhe lahen dyshemetë
Fshihen dhe lahen pragjet e dritareve, xhamat dhe parvazet
Pastrohen kornizat e fotografive ose pikturave nga plhuri
Pastrohen ambazhurët / llampadarët dhe mjetet e ndriçimit nga plhurat
Pastrohen pasqyrat dhe sipërfaqet e qelqit në brendësi të shtëpisë
Mblidhen mbeturinat dhe lahen koshat

Tualetet
Pastrohet sipërfaqja nga pluhuri
Pastrohen grilat e dritareve, parvazet, prizat, dera
Pastrohen dollapët e detergjenëve ( gjithmonë nëse ka )
Pastrohen dhe dezinfektohen hidrosanitaret
Pastrohet kabina e dushit / vaska dhe dezinfektohen
Pastrohet dhe dezinfektohen tualetet brenda dhe jashtë
Pastroni dhe dezinfektoni çelësat e derës dhe elektriket në sipërfaqe
Pastrohen dritat në ambient
Fshihet dhe lahet dyshemeja
Fshihen dhe lahen pllakat
Fshihet dhe lahet lavatriçja dhe tharësja e rrobave ( gjithmonë sipas kërkesës së klientit )
Boshatiset koshi mbeturinave, pastrohet dhe vihet në vend

Kuzhina
Pastro plhurin nga sipërfaqet
Pastro grilat, pragjet e dritareve dhe parvazet
Pastro karriget nga pluhuri, dollapët, panelet e dyerve dhe sipërfaqja ku gatuhet
Fshihen plhurat në pjesën e sipërme të frigoriferit
Pastroni dhe dezinfektoni banakët
Pastroni dhe dezinfektoni çelësat e kuzhinës dhe pllakat
Pastroni dhe dezinfektoni lavamanin
Pastroni dhe dezinfektoni mikrovalën brenda dhe jashtë
Pastroni, dezinfektoni dhe shkëlqeni jashtë e brenda furrën
Pastroni, dezinfektoni dhe shkëlqeni jashtë e brenda lavastoviljen
Pastroni, dezinfektoni dhe shkëlqeni jashtë e brenda frigoriferin
Pastroni dhe dezinfektoni tryezën e kuzhinës
Pastroni dhe lani mirë dyshemenë
Pastro dhe laj qelqurinat / enët ( shërbim me kosto shtesë )
Hiq mbeturinat dhe pastro koshin e plehrave

Dhoma e gjumi
Fshi plhurin nga sipërfaqja
Pastro mobiliet në pjesën e sipërme nga plhurat
Pastro kolltuqet, karriget dhe dyertë me detaje
Pastro tapetet / rrugicat me fshesë me korrent
Pastro dhe laj dyshemenë dyshemenë
Shkundi dyshekët, pastroni bordurat e krevatit
Ndërro çarçafët (sipas kërkesës së klientit / mund të ketë kosto shtesë)
Hiq mbeturinat
Pastro rrjetat e merimangave
Ndërro perdet ( sipas kërkesës së klientit / mund të ketë kosto shtesë )
Hekurosje dhe sistemim rrobash ( shërbim me kosto shtesë )

Pastrimi me themel i ambientit tuaj familjar është një proces pune që duhet të kryhet minimalisht 1 herë në javë dhe merr relativisht një ditë të plotë pune për tu realizuar me cilësi, sigurisht duke përfshirë në këtë proces edhe një staf profesional. Ndërkohë që zonjat e shtëpisë mund ta realizojnë, duke marr në konsideratë impenjimin që kërkon pastërtia, çdo fundjavë.
Por a është e drejtë të shpenzoni çdo të shtunë dhe të dielë vetëm duke pastruar?

NA NDIQNI NE FACEBOOK

Klientë të kënaqur

Xhulieta Kertusha
Xhulieta Kertusha
2022-04-12T09:18:59+0000
Sherbim i shkelqyer dhe shume profesional. Faleminderit “Ndihma Plus”!
Viktor Azzurro
Viktor Azzurro
2022-02-14T16:21:13+0000
Usufruisco del servizio di pulizie fornito da questa Agenzia e devo dire che sono molto professionali, precisi ed... attenti alle esigenze dei clienti. Il lavoro viene svolto velocemente, è ben coordinato. La persona di riferimento è sempre in contatto con il cliente.As one of Ndihma+ clients I can say that their cleaning service is very professional, fast and well-coordinated. The staff are polite, always in contact with the client and ready to help. Definitely would recommend them to others.read more
Dori Guxo
Dori Guxo
2021-07-02T12:12:11+0000
Ndihma plus - sherbimi me i mire ❤️
Enida Veshi
Enida Veshi
2020-06-23T07:28:05+0000
The best company, bravo 👏👏👏
Alexander ZS
Alexander ZS
2020-05-21T07:59:22+0000
I had an exceptionally wonderful experience with this company, particularly the boss, Katie, whom I was in... communication with. She speaks English fluently, responds quickly, and most importantly is efficient and responsible with incredible customer service skills. The cleaning itself is top notch and Katie will make sure it is done to your standards. I highly recommend all Albanians and internationals to contact this company for your cleaning needs. I look forward to using their services again in the future.read more
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
2020-02-18T13:11:21+0000
I meriton te ***** yjet zgjidhje e mire e shpejte e sakte jua sygjeroj dhe ju familje te interesuar ne cdo fushe qe... Agjencia Operonread more
Erblina Shahini
Erblina Shahini
2019-06-22T10:59:09+0000
Jam shume e kenaqur nga sherbimi profesional qe kam marre nga Ndihma. Sherbim i perkushtuar, me korrektesi dhe me staf... serioz. Shume faleminderit Valbona dhe Keti.read more
Mirela Spahiu
Mirela Spahiu
2019-01-31T12:39:31+0000
Ju falenderoj pa mase.Shpejtesi dhe impenjim ne maksimum perkundrejt kerkesave.Fale jush familja ime gjeti nje ndihme... ne kohe rekord.Ju uroj pune te mbare vajzaread more
Julia Done
Julia Done
2018-12-03T09:39:19+0000
Shume e kenaqur me stafin tuaj, kam gjetur seriozitet , pergjegjshmeri dhe jeni nje zgjidhje shume e mire per cdo... person qe kerkon ndihme�read more
Kozi Aliaj
Kozi Aliaj
2018-07-24T12:42:41+0000
Te shkelqyer, te pergjegjshem dhe shume profesional.
Olta Oli OS
Olta Oli OS
2018-06-13T11:20:32+0000
Sherbim shum i mir gjithashtu dhe nje staf shum i perkushtuar..
Valbona Gjonaj
Valbona Gjonaj
2018-06-13T11:13:14+0000
Sherbim i shkelqyer, staf i perkushtuar! Eshte agjensia e duhur per sherbime pastrimi dhe kujdesi ndaj femijeve dhe... moshes se trete...:)read more
Meri Gurabardhi
Meri Gurabardhi
2018-06-11T12:59:57+0000
Sherbim i shkelqyer me nje staf te pergjegjshem dhe profesional. Jam asistuar disa here nga kjo agjensi dhe gjithmone... sherbimi ka qene maksimal. Komplimenta te vecante per Ketin. Flm Ndihma Plus!read more
Franklin Luarasi
Franklin Luarasi
2018-06-02T12:46:47+0000
Drita Malo
Drita Malo
2018-02-04T21:52:43+0000
Enida Ismaili
Enida Ismaili
2018-02-03T09:14:31+0000
Meri Bala
Meri Bala
2018-02-03T08:59:17+0000
Nilda Nika
Nilda Nika
2017-10-26T06:12:56+0000
Sherbim i mire, staf korrekt dhe cmim i arsyeshem.
Klaudia Biba
Klaudia Biba
2017-10-25T10:13:31+0000
Shume e kenaqur per pastrimin e zyres nga stafi juaj
Oltion Mihali
Oltion Mihali
2017-10-25T10:12:05+0000
Stevi Stevja
Stevi Stevja
2017-10-25T09:55:13+0000
Sherbim shume i mire dhe staf korrekt. Nje agjenci qe e rekomandoj te te gjitha miket e mia dhe jo vetem
Dritan Ziu
Dritan Ziu
2017-08-28T14:28:54+0000
Nicko Nicko
Nicko Nicko
2017-08-22T15:14:29+0000
Mark Gjoka
Mark Gjoka
2017-08-22T15:14:00+0000
Raziola Amzaj
Raziola Amzaj
2017-06-17T10:08:58+0000
Besa Serjani Islamaj
Besa Serjani Islamaj
2017-06-12T21:44:51+0000
Gena Brecani
Gena Brecani
2017-06-12T19:36:54+0000
Sherbim i shkelqyer per te gjithe ata qe kane nevoje te marrin benefite te mrekullueshme. Korrektese,siguri dhe mbi te... gjitha cilesi.. Jam shume e kenaqur nga puna juaj,faleminderit Ndihma Plus! Jua sugjeroj te gjitheve..read more
Ariola Papajorgji
Ariola Papajorgji
2017-05-26T16:01:27+0000
Migena Xhafaj Nikolli
Migena Xhafaj Nikolli
2017-04-20T12:00:35+0000
Sherbim i shkelqyer dhe staf shume i mire.Une jam shume e sigurt qe shtepine time ia kam lene ne dore NDIHMES... PLUS.Gjithcka eshte korrekte dhe e paster.read more
Trej Trey
Trej Trey
2017-04-20T11:39:21+0000
Johan Marina
Johan Marina
2017-04-20T11:38:35+0000
Ariola Muco
Ariola Muco
2017-01-31T16:48:37+0000
Anxhi Muco
Anxhi Muco
2017-01-31T13:57:34+0000
Ju falenderoj per korrektesine dhe perkujdesjen, mbetem klientja juaj e kenaqur ��
Lamepetro Anisa
Lamepetro Anisa
2017-01-25T15:42:41+0000
Lori Haxhiu
Lori Haxhiu
2016-11-22T17:45:25+0000
Saimir Koci
Saimir Koci
2016-09-13T10:30:21+0000
Erjona Bushati
Erjona Bushati
2016-09-13T09:49:35+0000
Stela Ndoka
Stela Ndoka
2016-07-07T13:19:37+0000
Kledis Qevani
Kledis Qevani
2016-07-06T19:46:20+0000
Bowling Vlore
Bowling Vlore
2016-06-30T20:35:47+0000
Devi Vlore
Devi Vlore
2016-06-30T20:27:55+0000
Nina Kerxhalli
Nina Kerxhalli
2016-06-30T20:25:58+0000
Austela Fejzaj
Austela Fejzaj
2016-06-29T20:52:16+0000
Dishnica Eda
Dishnica Eda
2016-06-29T12:08:32+0000
Erida Lice
Erida Lice
2016-02-24T10:13:11+0000
Lorena Telhaj
Lorena Telhaj
2016-02-20T07:31:09+0000
Tedi Murati
Tedi Murati
2016-01-31T18:58:00+0000
Renols Amelia Toci
Renols Amelia Toci
2016-01-26T21:55:43+0000
Keti Lame
Keti Lame
2015-11-11T19:33:20+0000
Joni Vlore
Joni Vlore
2015-11-11T02:04:35+0000
Next Reviews
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this