Sekretet për të pasur një shtëpi gjithmonë të pastër dhe me aromë të mirë

Sekretet për të pasur një shtëpi gjithmonë të pastër dhe me aromë të mirë

Të kesh një shtëpi që mban gjithmonë erë të freskët dhe të pastër është ëndrra, jo shumë e fshehtë për të thënë të vërtetën, e çdo zonje shtëpie. Shumë detergjent dhe kohë e shpenzuar për pastrim në familje e kthejnë këtë ëndërr në realitet – duke provuar edhe aksesor të tipit qirinj të aromatizuar, deodorant ambient, e megjithatë, duket se nuk mjaftojnë kurrë.
Produktet në treg funksionojnë, është e vërtetë, por efektiviteti i tyre është për fat të keq është i dobët dhe i shkurtër, aq sa brenda disa orësh aroma që më parë dukej aq premtuese, zhduket. Për fat të mirë, ekziston një metodë për të siguruar që shtëpia juaj të mbaj gjithmonë aromë shumë të mirë pa pasur nevojë të spërkatni vazhdimisht me kimikate, të cilat nuk janë fortë të shëndetshme për shëndetin tuaj dhe të familjes.
Ka disa sekrete të vogla, që kur ndiqen me vëmendje dhe shoqërojnë njëra – tjetrën, do t’ju lejojnë të siguroni për më gjatë pastërtinë dhe aromën e mirë në shtëpinë tuaj

1. Ajrosni çdo ditë të gjitha dhomat

Për të qenë absolutisht i sigurt se shtëpia ka atë aromën e pastërtisë që ne e kërkojmë dëshpërimisht, është të ajrosim çdo dhomë për të paktën disa orë gjatë ditës.

Një process që do të kryhet rregullisht dhe në baza ditore, për të bërë që aromat që janë të pashmangshme dhe karakteristike për çdo shtëpi të zhduken plotësisht: ajo e ushqimit të gatuar, ai i produkteve funksionale për pastrimin e mobiljeve, pajisjeve sanitare dhe tavolinave të punës. Përfshi këtu edhe aktivitetin jetik të pjestarëve të familjes.

Hapja e dritareve është thelbësore nëse doni të neutralizoni erën e keqe, prandaj është e kotë të provoni mënyra të tjera dhe të kërkoni ilaçe alternative nëse nuk keni ndërmend ( ose harroni ) ta kryeni këtë punë të vogël çdo ditë.

2. Aromatizoni kuzhinën me kafe dhe limon

Sekreti i dytë për një shtëpi me një aromë gjithmonë të freskët dhe të këndshme ka të bëjë më shumë me atë që është zemra që rreh në shtëpi. Ajo pjesë e shtëpisë, në të cilin ekziston përqendrimi maksimal i aromave, pavarësisht nëse janë të mira apo të këqija. Thënë ndryshe, kuzhina! Ambient që kërkon gjithmonë pastrim maksimal sepse është funksionale, në fakt, për përgatitjen e vakteve për familjen.
Aromatizimi i kuzhinës është një sekret që duhet zbatuar kur dëshira për të jetuar në një shtëpi me aromë pastërtie është shumë e fortë. Por si bëhet? E thjeshtë : kini kujdes, veçanërisht pas ngrënies, por edhe në çdo moment tjetër të ditës, për të vendosur kafe të bluar dhe limon në pjatanca ose enë të tjera dekorative, duke i lënë të ekspozuara natyrshëm në kuzhinë.

Në fakt, të dy veprojnë si aromatik organic , të aftë sa të japin një erë shumë të këndshme brenda dhomës ku lihen. Thjesht mos përtoni dhe do të keni gjithmonë një kuzhinë të aromatizuar.

3. Pastroni banjën sa më shpesh të jetë e mundur

Hapi i tretë i këtij misioni, nga ana tjetër, ka të bëjë me banjën, një mjedis që shpesh është burim i aromave të këqija të cilat, nëse nuk neutralizohen, mund të bëhen të pakontrollueshme. Pastrimi i saj çdo ditë është një detyrë e pashmangshme.
Për të arritur këtë qëllim, do të ishte e këshillueshme që të vendosni sapunë dhe kripëra aromatike, por edhe shkopinj aromatik në enë dekorative, dhe njëkoëhsisht ta pastroni çdo ditë të bekuar perëndie.
Duke mbetur gjithmonë në temë, është gjithashtu e këshillueshme që të mbani gjithmonë në përdorim, ndoshta brenda një dollapi ose rafti, një shishe që përmban një miksim me ujë dhe uthull. Përdore për të spërkatur çdo ditë, në rastet kur nuk keni shumë kohë, të gjitha hidrosanitaret e tualetit.
Së fundi, pajisjeseni tualetin me një produkt të krijuar posaçërisht për të parandaluar aromat e pakëndshme dhe për ti neutralizuar, aq sa është e mundur, mikrobet dhe bakteret.

4. Ujë i vakët dhe limon për të pastruar dyshemenë e dhomës së ndenjes

Ekziston një sekret i fundit që kushdo që punon kaq shumë për të siguruar që shtëpia e tij të duket gjithmonë e patëmetë, duhet ta realizoj patjetër. Edhe dhoma e ndenjes, si dhe kuzhina dhe banjo, duhet të jenë gjithmonë të pastra nëse doni të keni ajër të pastër në shtëpinë tuaj.
Edhe në këtë rast nuk do të ishte e mjaftueshme të mbështetesh në një nga produktet e shumta në treg që nuk mund të bëjë asgjë, nëse përdoret vetëm. Sidoqoftë, funksioni i tyre të jetë maksimal mund të merrni disa masa të tjera të vogla, të tilla si shtimi i limonit dhe ujit të ngrotë / vakët në kovën në të cilën kemi hedhur tashmë detergjentin tonë të zakonshëm për pastrimin e dyshemeve.
Ky truk i vogël ka një funksion të trefishtë: vetitë e kësaj e argumeje janë intensive dhe këmbëngulëse, përzierja ndihmon për të hequr çdo njollë nga dyshemeja, madje edhe më e vështira, dhe përveç kësaj mban larg të gjitha insektet që shpesh dhe me dëshirë depërtojnë nëpër shtëpi
Në këtë drejtim, nuk është e nevojshme të zgjidhni një pastrues që ka një aromë agresive: është më mirë të blini një neutral, edhe më mirë nëse është organik dhe pa agjentë kimik që mund të dëmtojnë dyshemenë në një afat të gjatë, veçanërisht nëse është parket.

5. Nëse ka ditë në të cilat jeni realisht të lodhura, keni 1001 impenjime për të mbyllur apo edhe sepse thjesht përtoni dhe nuk jeni në humor për tu kujdesur për pastërtinë e shtëpisë tuaj, mjafton të kontaktoni në 0693381880 me Ndihma Plus, rezervoni ditën tuaj të shërbimit dhe higjena do të jetë sërish nën kontroll në ambientin tuaj familjar

NA NDIQNI NE FACEBOOK

Klientë të kënaqur

Xhulieta Kertusha
Xhulieta Kertusha
2022-04-12T09:18:59+0000
Sherbim i shkelqyer dhe shume profesional. Faleminderit “Ndihma Plus”!
Viktor Azzurro
Viktor Azzurro
2022-02-14T16:21:13+0000
Usufruisco del servizio di pulizie fornito da questa Agenzia e devo dire che sono molto professionali, precisi ed... attenti alle esigenze dei clienti. Il lavoro viene svolto velocemente, è ben coordinato. La persona di riferimento è sempre in contatto con il cliente.As one of Ndihma+ clients I can say that their cleaning service is very professional, fast and well-coordinated. The staff are polite, always in contact with the client and ready to help. Definitely would recommend them to others.read more
Dori Guxo
Dori Guxo
2021-07-02T12:12:11+0000
Ndihma plus - sherbimi me i mire ❤️
Enida Veshi
Enida Veshi
2020-06-23T07:28:05+0000
The best company, bravo 👏👏👏
Alexander ZS
Alexander ZS
2020-05-21T07:59:22+0000
I had an exceptionally wonderful experience with this company, particularly the boss, Katie, whom I was in... communication with. She speaks English fluently, responds quickly, and most importantly is efficient and responsible with incredible customer service skills. The cleaning itself is top notch and Katie will make sure it is done to your standards. I highly recommend all Albanians and internationals to contact this company for your cleaning needs. I look forward to using their services again in the future.read more
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
2020-02-18T13:11:21+0000
I meriton te ***** yjet zgjidhje e mire e shpejte e sakte jua sygjeroj dhe ju familje te interesuar ne cdo fushe qe... Agjencia Operonread more
Erblina Shahini
Erblina Shahini
2019-06-22T10:59:09+0000
Jam shume e kenaqur nga sherbimi profesional qe kam marre nga Ndihma. Sherbim i perkushtuar, me korrektesi dhe me staf... serioz. Shume faleminderit Valbona dhe Keti.read more
Mirela Spahiu
Mirela Spahiu
2019-01-31T12:39:31+0000
Ju falenderoj pa mase.Shpejtesi dhe impenjim ne maksimum perkundrejt kerkesave.Fale jush familja ime gjeti nje ndihme... ne kohe rekord.Ju uroj pune te mbare vajzaread more
Julia Done
Julia Done
2018-12-03T09:39:19+0000
Shume e kenaqur me stafin tuaj, kam gjetur seriozitet , pergjegjshmeri dhe jeni nje zgjidhje shume e mire per cdo... person qe kerkon ndihme�read more
Kozi Aliaj
Kozi Aliaj
2018-07-24T12:42:41+0000
Te shkelqyer, te pergjegjshem dhe shume profesional.
Olta Oli OS
Olta Oli OS
2018-06-13T11:20:32+0000
Sherbim shum i mir gjithashtu dhe nje staf shum i perkushtuar..
Valbona Gjonaj
Valbona Gjonaj
2018-06-13T11:13:14+0000
Sherbim i shkelqyer, staf i perkushtuar! Eshte agjensia e duhur per sherbime pastrimi dhe kujdesi ndaj femijeve dhe... moshes se trete...:)read more
Meri Gurabardhi
Meri Gurabardhi
2018-06-11T12:59:57+0000
Sherbim i shkelqyer me nje staf te pergjegjshem dhe profesional. Jam asistuar disa here nga kjo agjensi dhe gjithmone... sherbimi ka qene maksimal. Komplimenta te vecante per Ketin. Flm Ndihma Plus!read more
Franklin Luarasi
Franklin Luarasi
2018-06-02T12:46:47+0000
Drita Malo
Drita Malo
2018-02-04T21:52:43+0000
Enida Ismaili
Enida Ismaili
2018-02-03T09:14:31+0000
Meri Bala
Meri Bala
2018-02-03T08:59:17+0000
Nilda Nika
Nilda Nika
2017-10-26T06:12:56+0000
Sherbim i mire, staf korrekt dhe cmim i arsyeshem.
Klaudia Biba
Klaudia Biba
2017-10-25T10:13:31+0000
Shume e kenaqur per pastrimin e zyres nga stafi juaj
Oltion Mihali
Oltion Mihali
2017-10-25T10:12:05+0000
Stevi Stevja
Stevi Stevja
2017-10-25T09:55:13+0000
Sherbim shume i mire dhe staf korrekt. Nje agjenci qe e rekomandoj te te gjitha miket e mia dhe jo vetem
Dritan Ziu
Dritan Ziu
2017-08-28T14:28:54+0000
Nicko Nicko
Nicko Nicko
2017-08-22T15:14:29+0000
Mark Gjoka
Mark Gjoka
2017-08-22T15:14:00+0000
Raziola Amzaj
Raziola Amzaj
2017-06-17T10:08:58+0000
Besa Serjani Islamaj
Besa Serjani Islamaj
2017-06-12T21:44:51+0000
Gena Brecani
Gena Brecani
2017-06-12T19:36:54+0000
Sherbim i shkelqyer per te gjithe ata qe kane nevoje te marrin benefite te mrekullueshme. Korrektese,siguri dhe mbi te... gjitha cilesi.. Jam shume e kenaqur nga puna juaj,faleminderit Ndihma Plus! Jua sugjeroj te gjitheve..read more
Ariola Papajorgji
Ariola Papajorgji
2017-05-26T16:01:27+0000
Migena Xhafaj Nikolli
Migena Xhafaj Nikolli
2017-04-20T12:00:35+0000
Sherbim i shkelqyer dhe staf shume i mire.Une jam shume e sigurt qe shtepine time ia kam lene ne dore NDIHMES... PLUS.Gjithcka eshte korrekte dhe e paster.read more
Trej Trey
Trej Trey
2017-04-20T11:39:21+0000
Johan Marina
Johan Marina
2017-04-20T11:38:35+0000
Ariola Muco
Ariola Muco
2017-01-31T16:48:37+0000
Anxhi Muco
Anxhi Muco
2017-01-31T13:57:34+0000
Ju falenderoj per korrektesine dhe perkujdesjen, mbetem klientja juaj e kenaqur ��
Lamepetro Anisa
Lamepetro Anisa
2017-01-25T15:42:41+0000
Lori Haxhiu
Lori Haxhiu
2016-11-22T17:45:25+0000
Saimir Koci
Saimir Koci
2016-09-13T10:30:21+0000
Erjona Bushati
Erjona Bushati
2016-09-13T09:49:35+0000
Stela Ndoka
Stela Ndoka
2016-07-07T13:19:37+0000
Kledis Qevani
Kledis Qevani
2016-07-06T19:46:20+0000
Bowling Vlore
Bowling Vlore
2016-06-30T20:35:47+0000
Devi Vlore
Devi Vlore
2016-06-30T20:27:55+0000
Nina Kerxhalli
Nina Kerxhalli
2016-06-30T20:25:58+0000
Austela Fejzaj
Austela Fejzaj
2016-06-29T20:52:16+0000
Dishnica Eda
Dishnica Eda
2016-06-29T12:08:32+0000
Erida Lice
Erida Lice
2016-02-24T10:13:11+0000
Lorena Telhaj
Lorena Telhaj
2016-02-20T07:31:09+0000
Tedi Murati
Tedi Murati
2016-01-31T18:58:00+0000
Renols Amelia Toci
Renols Amelia Toci
2016-01-26T21:55:43+0000
Keti Lame
Keti Lame
2015-11-11T19:33:20+0000
Joni Vlore
Joni Vlore
2015-11-11T02:04:35+0000
Next Reviews
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this