Të jesh teze, është një nga emocionet më të bukura në botë

Të jesh teze, është një nga emocionet më të bukura në botë

Të gjitha tezet kanë një vend special në zemër për nipër / mbesat e tyre, që e ruajnë me besnikëri dhe fanatizëm. Është një kategori e veçantë lidhëse dhe disi e vështirë për tu përshkruar me fjalë.
Kur fëmijët bëhen të vetëdijshëm për faktin që kanë një ose më shumë teze dhe atë çka ajo përfaqëson në jetën e tyre, këta çapkën të vegjël janë gjithmonë gati t’i falin asaj një lloj dashurie të veçantë. Tezet shpesh bëhen shoku / shoqja më e mirë dhe kryesisht aleati besnik. Tezet gjithmonë i mbrojnë nipërit / mbesat e tyre, mbajnë me vete artileri të mjaftueshme ëmbëlsirash dhe kurrë nuk të spiunojnë tek prindërit për vogëlsirat. Madje në të tilla raste, janë të gatshme të marrin përsipër vetë ‘fajin’ e ndodhur nga pakujdesia, si përshembull kur fëmijët derdhin pa dashje një lëng frutash në sediljen e pasme të makinës, rrugës për në plazh.
Sigurisht që tezet nuk janë aty për të minimizuar ose eklipsuar rolin e prindërve, por janë aty për të plotësuar dhe lumturuar jetën e nipërve të saj. Të jesh teze është një nga rolet më të bukur në botë sepse :
1. Janë gjithmonë argëtuese
Është gjithmonë e gatshme të shikoj filma vizatimor, të lyej flokët me bojëra, të lyej thonjtë, të lexojnë përralla, të kërcejnë së bashku me të vegjlit tuaj dhe nuk përton thuajse kurrë t’ju shëtisë lartë e poshtë. Vetëm tezja duket se e merr përsipër të sillet si fëmijë sa herë shpenzon kohë me nipërit ose mbesat e saj.
2. Tezja është një model
Tezja është gjithmonë e sjellshme, argëtuese, ka sens humori dhe është gjithmonë në krahë të nipit / mbesës. Të vetëdijshëm ose jo për modelin e saj në familjen tuaj, tezja është ngahera një model i mirë për tu marr shembull nga ana e fëmijëve tuaj.
3. Tezja është një person i besueshëm
Gjithçka që fëmijët, e veçanërisht ata në fazën e adoleshencës, nuk do të jenë në gjëndje t’jua shprehin prindërve, me tezen gjëja ndryshon dhe bëhet më e lehtë për tu rrëfyer. Tezja konsiderohet person i rritur më pak paragjykues dhe i besueshëm prandaj fëmijët e tu, do të kenë shumë pak sekrete me tezen.
4. Tezja ka gjithmonë leje të llastojë nipërit /mbesat e saj dhe për këtë nuk kërkon leje

Roli i prindërve është të rrisin fëmijët sa më mirë të jetë e mundur, duke u përpjekur të ruajnë balancat. Ndërsa roli i tezes është t’i llastojë ata nga pak, sa herë t’i jepet rasti. Një çokollatë e vogël ose edhe dy, kur prindërit nuk janë shumë pro këtyre ushqimeve; të qëndruarit zgjuar mbrëmjeve pak më vonë në fundjavë se orari caktuar; dhurata të vogla pa një arsye të veçantë …gjithçka është e mundshme të ndodh me tezen. Ajo mund të mos i blejë vetes diçka që do, por me siguri do të blejë për princin / princeshën e saj diçka të bukur, pa e vënë re fare çmimin, në shumicën e rasteve. Tezet sigurisht nuk e zëvendësojnë dot nënë ose të dy prindërit, por ato janë personat më të rëndësishëm në jetën e fëmijës tuaj, menjëherë pas jush!

NA NDIQNI NE FACEBOOK

Klientë të kënaqur

Xhulieta Kertusha
Xhulieta Kertusha
2022-04-12T09:18:59+0000
Sherbim i shkelqyer dhe shume profesional. Faleminderit “Ndihma Plus”!
Viktor Azzurro
Viktor Azzurro
2022-02-14T16:21:13+0000
Usufruisco del servizio di pulizie fornito da questa Agenzia e devo dire che sono molto professionali, precisi ed... attenti alle esigenze dei clienti. Il lavoro viene svolto velocemente, è ben coordinato. La persona di riferimento è sempre in contatto con il cliente.As one of Ndihma+ clients I can say that their cleaning service is very professional, fast and well-coordinated. The staff are polite, always in contact with the client and ready to help. Definitely would recommend them to others.read more
Dori Guxo
Dori Guxo
2021-07-02T12:12:11+0000
Ndihma plus - sherbimi me i mire ❤️
Enida Veshi
Enida Veshi
2020-06-23T07:28:05+0000
The best company, bravo 👏👏👏
Alexander ZS
Alexander ZS
2020-05-21T07:59:22+0000
I had an exceptionally wonderful experience with this company, particularly the boss, Katie, whom I was in... communication with. She speaks English fluently, responds quickly, and most importantly is efficient and responsible with incredible customer service skills. The cleaning itself is top notch and Katie will make sure it is done to your standards. I highly recommend all Albanians and internationals to contact this company for your cleaning needs. I look forward to using their services again in the future.read more
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
Albana Ndermjetsuese Per Kujdestare
2020-02-18T13:11:21+0000
I meriton te ***** yjet zgjidhje e mire e shpejte e sakte jua sygjeroj dhe ju familje te interesuar ne cdo fushe qe... Agjencia Operonread more
Erblina Shahini
Erblina Shahini
2019-06-22T10:59:09+0000
Jam shume e kenaqur nga sherbimi profesional qe kam marre nga Ndihma. Sherbim i perkushtuar, me korrektesi dhe me staf... serioz. Shume faleminderit Valbona dhe Keti.read more
Mirela Spahiu
Mirela Spahiu
2019-01-31T12:39:31+0000
Ju falenderoj pa mase.Shpejtesi dhe impenjim ne maksimum perkundrejt kerkesave.Fale jush familja ime gjeti nje ndihme... ne kohe rekord.Ju uroj pune te mbare vajzaread more
Julia Done
Julia Done
2018-12-03T09:39:19+0000
Shume e kenaqur me stafin tuaj, kam gjetur seriozitet , pergjegjshmeri dhe jeni nje zgjidhje shume e mire per cdo... person qe kerkon ndihme�read more
Kozi Aliaj
Kozi Aliaj
2018-07-24T12:42:41+0000
Te shkelqyer, te pergjegjshem dhe shume profesional.
Olta Oli OS
Olta Oli OS
2018-06-13T11:20:32+0000
Sherbim shum i mir gjithashtu dhe nje staf shum i perkushtuar..
Valbona Gjonaj
Valbona Gjonaj
2018-06-13T11:13:14+0000
Sherbim i shkelqyer, staf i perkushtuar! Eshte agjensia e duhur per sherbime pastrimi dhe kujdesi ndaj femijeve dhe... moshes se trete...:)read more
Meri Gurabardhi
Meri Gurabardhi
2018-06-11T12:59:57+0000
Sherbim i shkelqyer me nje staf te pergjegjshem dhe profesional. Jam asistuar disa here nga kjo agjensi dhe gjithmone... sherbimi ka qene maksimal. Komplimenta te vecante per Ketin. Flm Ndihma Plus!read more
Franklin Luarasi
Franklin Luarasi
2018-06-02T12:46:47+0000
Drita Malo
Drita Malo
2018-02-04T21:52:43+0000
Enida Ismaili
Enida Ismaili
2018-02-03T09:14:31+0000
Meri Bala
Meri Bala
2018-02-03T08:59:17+0000
Nilda Nika
Nilda Nika
2017-10-26T06:12:56+0000
Sherbim i mire, staf korrekt dhe cmim i arsyeshem.
Klaudia Biba
Klaudia Biba
2017-10-25T10:13:31+0000
Shume e kenaqur per pastrimin e zyres nga stafi juaj
Oltion Mihali
Oltion Mihali
2017-10-25T10:12:05+0000
Stevi Stevja
Stevi Stevja
2017-10-25T09:55:13+0000
Sherbim shume i mire dhe staf korrekt. Nje agjenci qe e rekomandoj te te gjitha miket e mia dhe jo vetem
Dritan Ziu
Dritan Ziu
2017-08-28T14:28:54+0000
Nicko Nicko
Nicko Nicko
2017-08-22T15:14:29+0000
Mark Gjoka
Mark Gjoka
2017-08-22T15:14:00+0000
Raziola Amzaj
Raziola Amzaj
2017-06-17T10:08:58+0000
Besa Serjani Islamaj
Besa Serjani Islamaj
2017-06-12T21:44:51+0000
Gena Brecani
Gena Brecani
2017-06-12T19:36:54+0000
Sherbim i shkelqyer per te gjithe ata qe kane nevoje te marrin benefite te mrekullueshme. Korrektese,siguri dhe mbi te... gjitha cilesi.. Jam shume e kenaqur nga puna juaj,faleminderit Ndihma Plus! Jua sugjeroj te gjitheve..read more
Ariola Papajorgji
Ariola Papajorgji
2017-05-26T16:01:27+0000
Migena Xhafaj Nikolli
Migena Xhafaj Nikolli
2017-04-20T12:00:35+0000
Sherbim i shkelqyer dhe staf shume i mire.Une jam shume e sigurt qe shtepine time ia kam lene ne dore NDIHMES... PLUS.Gjithcka eshte korrekte dhe e paster.read more
Trej Trey
Trej Trey
2017-04-20T11:39:21+0000
Johan Marina
Johan Marina
2017-04-20T11:38:35+0000
Ariola Muco
Ariola Muco
2017-01-31T16:48:37+0000
Anxhi Muco
Anxhi Muco
2017-01-31T13:57:34+0000
Ju falenderoj per korrektesine dhe perkujdesjen, mbetem klientja juaj e kenaqur ��
Lamepetro Anisa
Lamepetro Anisa
2017-01-25T15:42:41+0000
Lori Haxhiu
Lori Haxhiu
2016-11-22T17:45:25+0000
Saimir Koci
Saimir Koci
2016-09-13T10:30:21+0000
Erjona Bushati
Erjona Bushati
2016-09-13T09:49:35+0000
Stela Ndoka
Stela Ndoka
2016-07-07T13:19:37+0000
Kledis Qevani
Kledis Qevani
2016-07-06T19:46:20+0000
Bowling Vlore
Bowling Vlore
2016-06-30T20:35:47+0000
Devi Vlore
Devi Vlore
2016-06-30T20:27:55+0000
Nina Kerxhalli
Nina Kerxhalli
2016-06-30T20:25:58+0000
Austela Fejzaj
Austela Fejzaj
2016-06-29T20:52:16+0000
Dishnica Eda
Dishnica Eda
2016-06-29T12:08:32+0000
Erida Lice
Erida Lice
2016-02-24T10:13:11+0000
Lorena Telhaj
Lorena Telhaj
2016-02-20T07:31:09+0000
Tedi Murati
Tedi Murati
2016-01-31T18:58:00+0000
Renols Amelia Toci
Renols Amelia Toci
2016-01-26T21:55:43+0000
Keti Lame
Keti Lame
2015-11-11T19:33:20+0000
Joni Vlore
Joni Vlore
2015-11-11T02:04:35+0000
Next Reviews
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this